Prof. Dr. Henk van Houtum (1969). Het thema is Migratie naar en in Europa en draagt de titel Voorbij deals, hekken en kampen, naar een humaan en rechtvaardig EU migratiebeleid. Van Houtum is verbonden aan de Radbouduniversiteit en deskundig op het gebied van politieke geografie en geopolitiek of eenvoudiger gezegd: hij weet veel van grensproblematiek en migratiestromen Hij is dan ook medeoprichter en coördinator van het Nijmeegse Centre for Border research.
Van zijn hand verschenen inmiddels 19 boeken en meer dan 200 artikelen die gepubliceerd zijn in onder meer Trouw, De Correspondent, NRC, de Volkskrant en de Gelderlander. Regelmatig wordt zijn commentaar op grensproblematiek gevraagd in programma’s als Nieuwsuur en Een vandaag. In 2016 schreef van Houtum met migratie-expert Leo Lucassen het boek “Voorbij Fort Europa. Een andere visie opmigratie.”
De spreker zal ons inwijden in de feiten en de fabels over migratie uit alle delen van de wereld naar Europa en het in Europa gehanteerde migratiebeleid. Een thema dat met de vluchtelingenstromen uit Oekraïne en Afghanistan nog steeds actueel is. Na de pauze is er zoals gebruikelijk gelegenheid voor vragen uit het publiek.
Kaarten verkrijgbaar bij boekhandel de Toren van Bemmel of online: Tickets